Bankacılık Bilgileri

Akbank Hesap Bakiyesi Sorgulama (Hesap Özeti Öğrenme)

  • 03 Temmuz 2019
  • 4.345 kez görüntülendi.
Akbank Hesap Bakiyesi Sorgulama (Hesap Özeti Öğrenme)

Akbank müşterilerine sunduğu hizmetler arasında kredi kartı, ek hesap ve mevduat hesapları bulunuyor. Bu hesaplarda ise zamanla oluşan rakamlar hesap sahiplerinin merak ettiği husus. Yani hesabında ne kadar para kalmış, ne kadar limit kalmış bütün bunları öğrenebilmek için Akbank Hesap Bakiyesi Sorgulama işlemi yapmak istiyor. Kişi hesap özetini öğrenme talebinde ise bunun için atacağı birkaç adım bulunuyor.

Akbank hesap özeti öğrenme için yapabilecekleriniz başlıca şunlar;

  • İnternet Bankacılığına giriş
  • Mobil Bankacılığa giriş
  • SMS ile sorgulama
  • Akbank Şubelerinden
  • Müşteri Hizmetlerini arama ile
  • ATM’ler üzerinden yapabiliyorsunuz.

Telefon Bankacılığından

Akbank hesap bakiyesi sorgulama ve öğrenme işlemi için müşteri hizmetlerini tercih etmeniz halinde aramanız gereken numara 0850 222 25 25  ve 444 25 25. Bu numaralar üzerinden telesekreter yardımı ile sırasıyla 2-2-2-0 numarasını tuşlamanız halinde müşteri hizmetlerine canlı olarak bağlanırsınız. Buradan istediğiniz hususlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca telesekreter yardımı ile mevcut kredi kartı ve hesaplarınıza ait güncel borç bilgileri ve kalan limitlere de ulaşım söz konusu oluyor.

SMS İle Sorgulama

SMS ile Akbank işlemlerinizi sorgulama numaranız 4425. Hesap bakiyesi sorgulama işlemi için MOBIL yazdıktan sonra 4425 e mesaj göndermeniz halinde size kısa SMS ile bilgi gönderiliyor.

ATM den Öğrenme

ATM yoluyla Akbank hesap bakiyesi sorgulama işlemi için bankamatik kartı olan Neo Kartınız olması gerekiyor. Bu kart ile şifrenizle giriş yapıyorsunuz ve hesabınıza ait tüm bilgilere ulaşım sağlıyorsunuz.

Akbank Şubelerinden

Akbank şubesinden klasik yolla öğrenmek istiyorsanız bunun için de müşteri temsilcisi ile görüşmeniz yeterli oluyor. Bu işlem için hesabın size ait olduğuna dair kimliğinizin olması gerekir. Aksi takdirde banka görevlileri size yardımcı olamazlar.

Akbank Direkt İnternet Bankacılığından

Akbank Direkt ve internet bankacılığı ile giriş yaparak hesaplarınızı en ince ayrıntısına kadar inceleyebiliyorsunuz. Burada her türlü bankacılık hizmetini sunan Akbank Direkt sayesinde geçmiş dönem hesap ekstreleri de dahil olarak bulmak mümkün. Hangi dönemde ne kadar para yatırdığınız, hangi ödemeleri yaptığınıza kadar gerekli olduğu takdirde tüm belgelere buradan ulaşım mümkün.

Akbank SMS ile kredi başvurusu yapma dahil olmak üzere tüm işlemlerin takibini yapabildiğiniz bir hesap sorgulama sistemi mevcut.