Bankacılık Bilgileri

Garanti BBVA Bankası Altın Hesap

Garanti BBVA Bankası Altın Hesap

Garanti Bankasında açacağınız altın hesabı üç türde yapılıyor. Vadeli Altın, Vadesiz Altın ve Birikimli Altın Hesabı olarak müşterilerine hizmet veren Garanti BBVA Bankası önemli noktalara değinmiş. Bu nedenle altın hesap avantajları Garanti Bankası’nda.

Garanti Bankası Altın Hesap Avantajları

Öncelikli avantajı kaybolma ve çalınma riskleri bulunmuyor. Alacağınız altının gramajı ne olursa olsun alabiliyorsunuz ve satabiliyorsunuz.  Dilerseniz TL yada Dolar kuru üzerinden alım yapabiliyorsunuz. Alacağınız altının ayarı ile sorun yaşamazsınız ve alım satım için işçilik masrafı gibi bir ücretle karşılaşmazsınız. Ayrıca hesap işletim ücreti gibi bir husus bulunmaması da hesap açımı için bir ayrıcalık veriyor.

Garanti Bankası Vadesiz Altın Hesabı

Küçük büyük demeden yatırımlarını altın hesaplarında değerlendirmek isteyen tüketicilerin gram bazında yatırımları Vadesiz Altın hesabı ile yapılabiliyor. Banka şubelerinde TL ve Dolar hesapları olan kişilerin anlık olarak alım ve satım yapabildikleri bu hesapların açılışı yine internet bankacılığı üzerinden anlık olarak yapılıyor. Faiz getirisi gereksinimi duymadan yatıracağınız altın hesabı çalınma risklerini de ortadan kaldırıyor ki gönül rahatlığı ile yatırımınızı yapabiliyorsunuz. Ayrıca internet bankacılığını kullanmıyorsanız dahi ATM ve Alo Garanti 444 0 333 ile hesaplarınıza ulaşabiliyorsunuz. Vadesiz Altın Hesabı açtırmak için Garanti Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Garanti Bankası Vadeli Altın Hesabı

Vadesiz Altın hesabının özelliklerini taşıyan Garanti Vadeli Altın Hesabının en önemli özelliği kurun artışı ile kazanılmasının yanında yatırdığınız altın miktarı ve vadesine göre ayrıca kazandırmasıdır. Yani yatırdığınız her altın miktarı için iki kaz kazanıyorsunuz. Garanti Bankası gelişen ekonomik olaylara ayak uydurarak evinizde bulunan yüzük, bilezik ve cumhuriyet altını gibi ürünlerinizi eksperler aracılığı ile grama çeviriyor ve açılan hesaplara gram üzerinden yatırıyor. Bu hesabın açılması için banka en az 100 gram limit uyguluyor. Daha az altını olan kişilere vadeli altın hesap açılışı yapılmıyor.

Garanti Bankası Altın Hesap Faiz Oranları ise yüzde 2,75 ile veriliyor. Yani yatırdığınız yüz gram altın için 2,75 gram altın kazanmış oluyorsunuz. Bu arada altın kuru da artış gösterirse yine kazanmış oluyorsunuz ki evinizde öylesine duracağına mevduat hesabında değerlendirmek mantıklı bir adım oluyor.

Birikimli Altı Hesabı Garanti’de

Garanti Bankası şubelerinde bulunan hesaplarınıza ve kredi kartınıza otomatik alım talimatı verilerek altın birikiminin yapılması söz konusu. İster TL olsun ister Dolar hesabı olsun tüm hesaplarınıza bu talimatı verebiliyorsunuz. Birikimlerinize anlık olarak dijital yollardan ulaşabildiğiniz gibi 444 0 333 Alo Garanti ile de ulaşabiliyorsunuz. Bu anlamda Biriktirdiğini Ödeyen Mevduat Hesabı başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye edeceğiz.