Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kredi kartı kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Birçok kişi bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar aracılığı ile kolaylıkla kredi kartı alabilmektedir. Bunda dolayı da bu bankalar birçok kişi tarafından aranmakta ve sorgulanmaktadır. Öncelikle bloke teminatlı kredi kartları, kartı verecek bankaya bir mevduat hesabı ile bloke teminatı verilerek alınan kartlardır. Bloke teminatlı kartlar genel itibari ile kredi notu düşük vatandaşlar tarafından talep edilmektedir. Böylelikle bankalar güvence ve teminat ile bu kişilere kredi kartı sağlayabilmektedir.

Aynı zamanda kredi notunu yükseltmek isteyen kişiler de bu kredi kartını tercih edebilmektedir. Aktif kredi kartı kullanan ve düzenli ödeme yapanların kredi notları da yükselmektedir. Bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapmak isteyenlerin izlemesi gereken birtakım adımlar bulunmaktadır. Bu adımlardan ilki bankanın şartlarının sağlanmasıdır. Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar arasında bilindik ve tanıdık bankalar da bulunmaktadır. TEB, ING, Denizbank gibi birçok banka bu kredi kartını sağlayabilmektedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Şartları

Bloke teminatlı kredi kartları, TEB, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Burgan Bank, Vakıfbak, Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok banka tarafından sunulmaktadır. Genel olarak ise bu tip kredi kartlarının alınmasında sağlanması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartları şu şekilde ifade etmek mümkündür:

  • Başvuru yapılacak bankada bir mevduat hesabının açılması gereklidir.
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Talepte bulunanların kara listede olmaması ve borçlarına yasal işlem başlamamış olması gerekir.
  • Bloke edilecek tutar kredi kartı limitini belirlediğinden mevduat hesabına para da bu tutar da yatırılmalıdır.
  • Ayrıca bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar yatırılan paranın yüzde 80’ine kadar limit tanımlamaktadır.

Bu şartların yanı sıra ekstra bir şart aranmamaktadır. Kredi notunun düşük olması cevaba yönelik sonucu değiştirmemektedir. Zira bu tip kredi kartları zaten düşük kredi puanına sahip olan kişiler tarafından talep edilir. Aynı zamanda düzenli geliri olmayan kişiler de bloke teminatlı kredi kartını tercih etmektedir. Öğrenciler ve ilk kez kredi kartı kullanacaklar da bu tip kartları kullanabilmektedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartına Başvuru

Birçok kişi tarafından tercih edilen bloke teminatlı kredi kartı almak için belirtilen şartların sağlanması gerekmektedir. Bu tip kredi kartlarına başvuru dijital ya da SMS yolu ile mümkün değildir. Vatandaşların şubeye, bankaya giderek başvuru yapması istenir. Başvuru yaparken T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı yeterlidir. Ekstra evrak ya da kefile gerek yoktur. ING, Enpara, CEPTETEB ve Aktif Bank bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerdendir. Bu bankaların şubelerine giderek başvurunuzu bireysel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Cevap süresi, durum kontrolüne göre 1 ile 10 gün arasında değişebilmekte olup bu süre daha da uzun olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Bankaya Gitmeden Nasıl Kredi Çekebilirim?

Günümüzde birçok bankacılık işlemi şubeye gitmeden yapılabilmektedir. Bu işlemlerden biri de bankaya gitmeden kredi çekmek olup vatandaşlar bankaların uzaktan işlem...

Kapat