Bankacılık Bilgileri

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Denizbank BES, Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yüzde 25 devlet katkısı fırsatını kaçırmayın diyerek devlet katkısına vurgu yapmakta ve müşterilerine çağrı yapmaktadır. Banka, müşterilerine bireysel emeklilik hizmetlerini, anlaşmalı olduğu MetLife Emeklilik ve Hayat şirketi aracılığı ile vermektedir. Şirketin, Deniz Plan, İşletme Plan, Üretici Plan, Afili Plan, Emeklilik Plus Plan ve Pozitif Plan ismini verdiği çok sayıda bireysel emeklilik ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler ile insanların, emekli oldukları zaman rahat etmeleri temin edilmekte, bunun için de çalışırken tasarruf etmeleri özendirilmektedir.

DenizBank Bireysel Emeklilik Şartları

Bu sayılan bireysel emeklilik planlarından herhangi birine, 18 yaşını doldurmuş ve medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip her Türk vatandaşı sahip olabilir.

Katılımcıların ödeyecekleri katkı payları kendileri tarafından tespit edilir. Ancak MetLife Emeklilik ve Hayat şirketi, sistemden beklenen yararın elde edilmesi için emeklilik planlarına göre farklı en düşük katkı payı tutarları belirlenmiş  Örneğin, en az ödenebilecek katkı payı tutarları, Üreci Plan’da 100 TL, Deniz Plan’da ve Pozitif Plan’da 150 TL, Afili Plan’da ise 400 TL’dir. Emeklilik Plus Plan’da başlangıç katkı payı yatırılmışsa 100 TL, yatırılmamışsa 1.000 TL’dir.

DenizBank Bireysel Emeklilik Avantajları

Düzenli bir şekilde tasarruf yapılmasına imkan tanıması, devletin yatırılan katkı paylarının yüzde 25’i oranında destek vermesi, emeklilik döneminde ilave bir gelir sağlaması, devlet güvencesinde olması ve şeffaf bir sistem olması Bireysel Emeklilik Sistemi’nin göze çarpan artılarıdır. Ayrıca emeklilik fonlarının bireysel emeklilik şirketleri değil, profesyonel portföy yönetim şirketleri tarafından yönetiliyor olması da sistemin önemli bir avantajıdır.

DenizBank Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

Denizbank BES MetLife Emeklilik ve Hayat şirketi hangi plan olursa olsun, giriş aidatını, sözleşmenin yürürlüğe girdiği yılın ilk altı ayında geçerli olan aylık asgari brüt ücretin yüzde 8,5’i olarak tespit etmiştir. Fakat zaman zaman yapılan kampanyalar dahilinde banka bu tür katılımlarda giriş aidatı ücreti almamaktadır.

DenizBank BES Kampanyası hakkında daha fazla bilgi almak için, hem bankanın http://www.denizbank.com/ web sitesi, hem de bireysel emeklilik şirketinin https://www.metlife.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.