Bankacılık Bilgileri

Günlük EFT Limiti Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günlük EFT Limiti Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankalar bilindiği üzere kişilere limitler dahilin de hizmet vermeyi seviyor. Nitekim bazı ticari kazançlarını göz önüne alırken aynı zamanda hesap sahibi yani para gönderen kişilerinde bir anlamda güvenliğini sağlama yoluna gidiyor. Bireysel kişilerde belki para gönderim limitleri alt seviyelerde olsa da ticari olarak çalışan işletmeler günlük eft limiti ile istediği rakamları gönderemiyor ve yükseltme çabasına giriyor.

EFT Limit Yükseltme İşlemi

EFT’nin farklı bankalar arasında para gönderimi olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Havale ise daha farklı olarak tek baka içerisinde gerçekleşen para aktarımı. Günlük alışverişler ile ödemelerde kişisel olarak limitler çok düşük tutarlara neden olurken kişiler bazen ev ve araba alırken daha yüksek tutarlarda para göndermek isteyebiliyor. Nitekim günümüzde artan fiyatlar ile milyonların üzerinde ev satışları kişilerin para aktarımında kullandığı EFT yönteminin limitler dahilinde olması kişileri kısıtlıyor. Bu anlamda da özellikle bireysel kişiler eft limiti yükseltme yoluna gitmek istiyor.

Bankaların ticari ve bireysel müşterilerine günlük olarak sağladıkları para gönderme işlemi olan EFT farklı limitler dahilin de sağlanıyor. Bu durum kurumsal, ticari ve orta boy işletme, küçük işletme ve bireysel olarak farklılık gösteriyor.

Okunmalı : Yanlış Hesaba EFT Yaptım Nasıl Geri Alırım?

Garanti BBVA Günlük EFT Limitleri

Örneğin bir Garanti BBVA EFT limiti hakkında bilgi edinmek isterseniz kurumsal firmalar için günlük eft üst limiti 6 milyon lira iken bu durum orta ve küçük işletmeler için 5 milyon lira olarak belirlenmiş. Küçük işletmelerde ise 4 milyon lira günlük olarak eft yapmanıza imkan verilenlerden. Bu durum bireysele indirgendiğinde ise kişi günlük 500 bin lira EFT yapma imkanlarına sahip. Bu rakamlar aslında bireysel firmalar için çok daha yukarıda. Zira kişisel olarak kimler bu kadar para gönderme yapmak ister ki…

Okunmalı : Dolar Euro EFT

Neden EFT Limiti Yükseltme

Diğer bankalara bakıldığında da size günlük olarak sağlanacak limitler bu şekilde cereyan ettiğini belirtmek doğru olur. Ticari firmalar için en büyük işletmelerde 6 milyon lira limit yeterli gelmeyebilir. Bireyseller bu durumdan uzak kalsa da diğer küçük işletmeler için bile neredeyse 4 milyon lira düşük seviyelerde kaldı. Nedeni ise enflasyon rakamları sonrası Türk Lirasının maalesef değer kaybı. Nitekim geçtiğimiz yıl virüs salgını ve diğer nedenlerden dolayı artan rakamlar neredeyse ikiye üçe katlamış durumda. Özellikle gayrimenkul ve araç fiyatlarının artışı bankacılık işlemlerinde limitlerinde artırılması anlamına geldi. Bu nedenle kişiler ödeme yapabilmek için günlük eft limiti yükseltme nasıl yapılır? sorgusunda.

Okunmalı : Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti Yükseltme

Günlük EFT Limiti Artırma Nasıl Yapılır?

Hesabınızdaki EFT limiti artırım sadece bankaların elinde olan bir husus. Burada limit artırma talebiniz varsa yapmanız gereken hesabınızı bulunduğu banka şubesine başvurmaktır. Bankalar bu durumu çok sıcak bakmaz aslında. Sebebi bankadan yüklü paraların çıkacağı anlamına geldiği için günlük olarak mevduat eksilmesi yaşanır. Bu azalmadan etkilenmemek için bankalar da limitleri yükseltme yoluna gitmek istemez. Ancak sizin ticari ilişkileriniz ve para trafiğiniz bankanın sizi kaybetmek istemeyeceği anlamına gelebilir. Bu durumda da farklı bir opsiyon olarak sizin günlük eft limit yükseltme talebinize olumlu olarak yanıt alabilirsiniz.