Bankacılık Bilgileri

Faiz Almayan Kredi Kartı Veren Banka Var mı?

Faiz Almayan Kredi Kartı Veren Banka Var mı?

Ülkemizde bulunan katılım bankalarının müşterilerine sundukları kart tiplerinden olan Faizsiz Kredi Kartları ile ilgili merak edilen bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça fazla talep gören bu kart tipleri hakkında bilgileri buradan açıklayalım.

Ziraat Katılım – Filika Kart

Bankanın faizsiz kredi kartı olarak müşterilerine sunmuş olduğu bir kart tipi olan Filika Kartın müşterilerine sunduğu özelliklere bakalım. Bu kart ile özellikle alışverişlerde taksit imkanınız bulunmaktadır. Ancak Filika Kart tipine sahipseniz internet üzerinden bu kredi kartını kullanarak alışveriş yapma şansınız yoktur. Puan biriktirme özelliği de bulunan bu kredi kartının aynı zamanda yıllık olarak bankaların müşterilerinden almış olduğu kart aidatı da bulunmamaktadır. Nakit avans konusunda da müşterilerine herhangi bir şekilde nakit avans kullandırmamaktadır.

Vakıf Katılım – VKart Banka Kartı

Vakıf Bank’ın Katılım bankası olan VKart Banka Kartı da müşterilerine faizsiz bir şekilde kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Bu kart tipine sahip olan müşterilerin alışverişlerde taksit yapma imkanı bulunmamaktadır. Aynı zamanda internet alışverişlerinde de bu kredi kartını kullanma şansınız yoktur. Puan biriktirme konusunda da müşterilerine bonus puan hizmeti sunmayan kart tipi aynı zamanda yıllık kart aidatı hakkında da herhangi bir ücret talep etmemektedir. Son olarak ise VKart Banka Kartı sahiplerinin nakit avans kullanma şansları yoktur.

Albaraka Türk Katılım – Word Platinum

Albaraka Türk Katılım Bankası’da müşterilerine faizsiz kredi kartı hizmetleri sunan bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle yapılacak olan alışverişlerde müşterilerine taksit imkanı sunması bu kredi kartına olan talebin artmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda müşterilerine internet üzerinden alışveriş yapma şansı da sunmaktadır. Puan biriktirme özelliği de olan Word Platinum kredi kartının yıllık kart aidatı konusunda ise müşterilerinden herhangi bir şekilde ücret talep etmediğini belirtmek istiyoruz. Ancak banka diğer bankaların da sunmuş olduğu gibi nakit avans konusunda müşterilerine bu konuda hizmet sunmamaktadır.

Kuveyt Türk Katılım – Sağlam Kart-Altın Kart

Katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk Katılım’da Sağlam Kart-Altın Kart tipleri ile faizsiz bir şekilde müşterilerine hizmet sunmaktadır. Özellikle de taksit imkanı konusunda müşterilerine hizmet veren bankanın internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerinde bu kredi kartını kullanma şansınız yoktur. Puan biriktirme özelliği bulunan Sağlam Kart-Altın Karta sahip olduğunuz zaman yıllık aidat konusunda da herhangi bir şekilde ücret ödemeyeceksiniz. Sağlam Kart-Altın Kart sahipleri nakit avans konusunda ise belirlenen limit doğrultusunda bankadan nakit avans çekebilmektedir.

Türkiye Finans Katılım – Happy Kart

Katılım bankalarından olan Türkiye Finans Katılım’da müşterilerine faizsiz bir şekilde kredi kartı imkanı sunmaktadır. Yapılacak olan alışverişlerde müşterilerine taksit imkanı sunan bankanın aynı zamanda internet üzerinden yapılacak alışverişlerinizde de kullanma şansınız bulunmaktadır. Yıllık kart aidatı konusunda ise müşterilerinden belirli bir ücret talep eden Türkiye Finans Katılım bu konuda diğer bankalardan farklı hareket etmektedir. Nakit avans kullandırma hizmeti de bulunan Türkiye Finans Katılım üzerinden dilediğiniz zaman nakit avans çekebilirsiniz.