Bankacılık Bilgileri

Ferdi Kaza Sigortası Nasıl Alınır?

  • 13 Ekim 2021
  • 90 kez görüntülendi.
Ferdi Kaza Sigortası Nasıl Alınır?

Kaza sigortası, oluşacak bir kaza sonrası meydana gelecek ölüm, sürekli sakatlık, tedavi masrafları ve gündelik tazminat teminatlarını kapsamaktadır. Ferdi kaza sigortası olarak da bilinen bu sigorta türü, kaza yaşadığımızda oluşabilecek bedensel zararları teminat altına alır. Hepimizin başına ani şekilde kaza gelme olasılığının olduğu günümüzde bu sigorta türü, bireylerin yaşayabileceği kazaların sonuçlarına karşı maddi ve koruyucu bir garantidir.

Ferdi kaza sigortası avantajlarını şöyle sıralamak mümkündür: Kaza sonucu vefatınız sonrasında ailenize maddi güvence bırakırsınız. Bunun yanında olası bir kazada sakatlık yaşamanız durumunda da yaşayacağınız maluliyetin masrafı sigortanız kapsamında değerlendirilir ve bu da size ve ailenize moral olması demektir. Yaşayacağınız kazadan sonra bir sakatlık oluştuğunda tedavi masraflarınızı sigortanız karşılar.

Bu anlamda kaza sigortası şirketiseçimi büyük önem taşımaktadır. Bünyesindeki 22 ayrı sigorta şirketi ile aradığınız kaza sigortası ürününe kolayca ulaşabileceğiniz Sigortambir üzerinden fiyat araştırması yaparak sizin için doğru poliçeyi kolayca edinebilirsiniz. Araç kaza sigortası fiyatları için de bilgi alabileceğiniz Sigortambir, Türkiye’nin en geniş sigorta ağı ile tüm sigorta ürünü ihtiyaçlarınızda daima yanınızdadır.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

Ferdi kaza sigortası yaptırmış olan bir birey kaza geçirdiğinde bu kaza eğer poliçe kapsamındaysa şirket, kaza sonrası kişiye ödeme yapar. Ferdi kaza sigortasının kapsamında trafik kazaları, düşme, yanma, haşere sokması, hayvanlar tarafından ısırılma, zehirli gazların solunması gibi geniş kapsamlı bir kaza listesi vardır. Örneğin, eğer poliçe kapsamında değilse deprem, sel ve yer kayması gibi doğal afetlerde maruz kalınan fiziksel zarar için tazminat ödenmez fakat bu teminat dışında kalan haller sigorta poliçesine dahil edilirse teminat kapsamına alınır.

Ferdi kaza sigortası, bireyleri yalnızca ülkemizde değil yurt dışında da yaşanabilecek kazalara karşı koruma altına alan bir sigorta türüdür. Günden güne çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmekte olan ferdi kaza sigortası, bireysel olarak yaptırılması zorunlu bir sigorta türü değildir ancak bir seyahat acenteniz olması durumunda düzenlediğiniz gezilerde seyahat eden yolcular adına ferdi kaza sigortası yaptırmanız Türkiye Sigorta Birliği tarafından zorunlu tutulmaktadır.