Bankacılık Bilgileri

Hacizli Araca Kredi Çıkar Mı?

Hacizli Araca Kredi Çıkar Mı?

Bankalar 2. el ya da sıfır araçlar için kullanıcılarına taşıt kredisi paketleri sunmaya devam etmektedirler. Fakat araç üzerinde haciz olması kredi sürecini fazlasıyla uzatmaktadır. Hacizli araca taşıt kredisi başvuruları bankalar tarafından uzunca bir değerlendirmeye alınır. Onaylanıp onaylanmaması hususunda ise daha önceki banka ve kredi hareketleriniz de belirleyici olur. Hacizli araca kredi çıkıp çıkmayacağı konusunda net bir şey söylemek imkansızdır. Banka siciliniz çok iyi ve ödemeyi yapacağınıza dair güveneli bir profile sahip iseniz taşıt kredisi alabilirsiniz. Fakat bankalar hacizli araca kredi vermeye kolay kolay sıcak bakmazlar. Çünkü bir güvence ile karşılaşmazlar.

Hacizli Araca Banka Kredisi Çıkar Mı?

Hacizli bir araç devri gerçekleştirmiş iseniz ve bu devir için bankaya kredi talebinde bulunduysanız bir değerlendirme süreci başlar. Bankalar sunmuş oldukları taşıt kredileri için alınacak aracı incelemektedir. Aracın; kaza, borç, risk, haciz durumlarına ulaşmaktadırlar. Hacizli araca banka kredisi çıkması zordur. Çünkü araç elinizden gidebilir ve borçlarınızı ödeyemeyebilirsiniz algısı ile hareket ederler. Ayrıca bankalar kredi verdikleri araçlar için ipotek ve rehin uygulamasında bulunurlar. Yani bir bankadan taşıt kredisi kullandığınızda, kredi borcu bitene kadar aracınız üzerine rehin koyulur. Zaten rehin ve haciz işlemi olan araçlar için banka bu ipotek uygulamasını başlatamaz. Başlatmış olsa bile ikinci hak sahibi olur. Öncelik ilk olarak koyulan haciz haklısınındır. Bu sebeple banka kredisi kullanmak zordur.

Hacizli Araçlara Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi paketlerinden faydalanmak ve aracınız için nakit çekmek için 2018 yılı itibari ile birkaç banka üzerinde deneme yapabilirsiniz. Aktif Bank, ING Bank, Kuveyt Türk gibi başlıca bankalara hacizli araca kredi talebinde bulunabilirsiniz. Diğer bankalara nazaran bu 3 bankada kredi taleplerinizin onaya ulaşma ihtimali daha yüksektir. Hacizli araçlara taşıt kredisi vermeye yanaşmayan bankalar bu işlemi ipotek koyamayacağı için yapmazlar. İpotek ve rehin gösterebileceğiniz başka bir mülk üzerinden taşıt kredisi için başvuru yapmanız şansınızı arttırabilir.

Hacizli araçlardan almak istiyorsanız bu aracı satan kişi de çok önemli. Çünkü hacizli araç satan kurumların başında bankalarda geliyor. Bankalar kendi bünyesinde hacizli araçları ihaleye çıkararak satışını yapıyor. Bu araçlardan almak isterseniz bankalar size istediğiniz krediyi verebilir. Bu anlamda Bankalardan 2. El Araç Nasıl Alınır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ