Bankacılık Bilgileri

İcralık Ev, Araba ve Arsalar Nasıl Alınıyor?

İcralık Ev, Araba ve Arsalar Nasıl Alınıyor?

Artan fiyatlar ve faizler sonrasında günümüzün en çok tercih edilen alım yolu icra müdürlükleri aracılığıyla yapılıyor. Bunun nedeni ise piyasa fiyatlarının altında satışlara konu olması. Bu konuyu arz eden ise uygun fiyatların oluşturması. Bu nedenle İcra Müdürlükleri bünyesinde icra dosyalarına istinaden açılan ihaleler yöntemi ile taşınır ve taşınmaz mallar yeni sahiplerinin oluyor. İcralık araçlar yada ev ve arsa almak istiyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz.

İhaleye Katılım Ücretsiz

İçindekiler

İcra Müdürlüğünden yapılan hacizli mal satışı ihalelerine TC vatandaşı herkes katılabiliyor. Sadece kimliği ve ihale için belirtilen teminat tutarının olması halinde her ihaleye katılım sağlamanız mümkün. İhale sonrası elbette alım size kalmış olursa bu alımın bedeli de cebinizde olması gerekecektir.

Herkes İhalelere Katılabiliyor

Adliye sarayları bünyesinde bulunan icra müdürlükleri ihale edilen ürünün türüne göre farklı yerlerde ihale edebilme imkanı da var. Açılan ihaleler e-icra yöntemiyle internet sitesinden ilan ediliyor. İlanda ihale tarihi saati, satışa konu ev, arsa ya da araba gibi hususların teknik ve fiziki bilgileri ile fotoğrafları da bulunuyor. İhale günü geldiğinde satışa çıkarılan ürüne en fazla fiyat teklifi eden kişi ürünün yeni sahibi oluyor. İhalelere teklif internet üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.  Dijital ortamda teminat tutarını yatırma hizmeti bulunurken yine dijital ortamda ürüne teklifte bulunabiliyorsunuz ve diğer teklifleri de anlık olarak izleyebiliyorsunuz.

Vekaleten Adınıza Alım Yapılabilir

İcralık Araçlar ve diğer ürünlerden alım yapmak için yeterli bilgiye sahip değilseniz bu işlem için uzman kişilerden yardım alabilirken aynı zamanda sizin adınıza başka birisi vekaleten ihalelere de katılabiliyor. Bu anlamda sürekli ihaleye katılarak uzmanlaşmış ve bu işi ticarete dökmüş olan kişilerde mevcut.

Tamamen ücretsiz bir katılıma sahip olabildiğiniz icralık mal satışları piyasa fiyatlarının çok çok altında satışa konu olabiliyor. Uygun fiyatlardan alınan ürünler gerçek fiyatları ile tekrar satışa çıkarılarak alan kişiler burada kâr etmiş oluyor.

Turanay.com.tr adresi olarak bizler hiçbir şekilde icralık mal satışına ortak olmuyoruz, aracı olmuyoruz, satışını gerçekleştirmiyoruz. Burada sadece vatandaşların alım için hangi yolları izlediği, alım aşamaları gibi hususlar hakkında bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu konu ile ilgili olarak yapacağınız sorular ve yorumları aşağıya yazarsanız sizler için konuyu değerlendirerek cevap vereceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ