İhtiyaç Kredisi Başvurusu Önerileri 

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Önerileri 

Bankalardan ihtiyaç kredisi almak için bir takım evraklar gerekiyor. Fakat hangi kredinin size en uygun olduğunu bulmak için bazı tavsiyelere ihtiyacınız olacak. Bankaların ihtiyaç sahiplerine sunduğu özel kredi imkanlar sayesinde artık nakit probleminiz ortadan kalkacak.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Tavsiyeler

İhtiyaç kredisi almak isteyen tüketicilere 7 tavsiyemiz olacaktır. Bu tavsiyeleri dinleyecek olan tüketiciler daha sağlık adımlar atarak sağlıklı bir şekilde kredi kullanabileceklerdir.

Kredi Çekerken Oluşacak Masrafları Hesaplayın

İhtiyaç kredisi kullanmadan önce çıkabilecek tüm masrafları göz önüne almalısınız. Tüm masraflarınızı hesaplayıp arta kalan paranızı hesaplayıp, maksimum verebileceğiniz bu paraya göre kredi çekmeniz gerektiğiniz unutmayınız. Aynı zamanda ihtiyaç kredi boyunca ödeme tarih ve tutarınızı iyice belirleyiniz.

İhtiyacınızdan Fazlasını Çekmeyin

İhtiyaç kredisi çekmeden önce sizin için gereken tutarı iyi belirlemeniz gerekiyor. Çünkü ihtiyacınızdan az tutarda kredi çekerseniz ileride ikinci bir krediye daha ihtiyaç duyarsınız. Ancak ihtiyacınızdan fazla da çekerseniz, bu sefer de çekilen fazla tutar için ek faiz ödemiş olursunuz.

Birden Fazla Başvuru Yapmayınız

Çok kredi başvurusunda bulunmak kredi notunun düşmesine neden olacaktır. O yüzden bankaların kredi bilgilerini iyice araştırıp, size uygun olan bankayı tercih etmeniz en doğru karar olacaktır.

Maaş Günüyle Orantılı Olmalıdır, Çekilen Kredi

Maaş aldığınız güne ile son ödeme tarihinizi yakın veya aynı gün olmasını isteyin. Çünkü maaşınızı aldığınız gün, kredi taksitinizi de ödemeniz kolay olacaktır. Böylelikle, sürekli taksit gecikmesinden dolayı kredi notunuz düşmeyecektir.

Tüm Bankaların Arası Faiz Oranlarını Kıyaslayın

Bankalardan kredi almak için araştırma yaptığınızda bazı bankalar faiz oranlarını düşük göstere bilmektedir. Ancak faiz oranlarını düşük gösterip, buradan verdiklerini dosya masrafı, sigorta masrafı ve diğer masraflar deyip sizden daha fazlasını da alabilmektedirler. O yüzden her faiz oranı düşük bankaya gitmemeniz gerek ve kredi seçerken faiz oranıyla değil maliyet oranıyla hesaplayıp almanız gerek.

Borç İçin Kredi Çekeceksiniz

Çeşitli bankalardan birden fazla olan kredi kartı borçlarınız veya çeşitli bankalarda birden fazla kredi borcunuz olabilmektedir. Tüm borçlarınızı tek bir çatı altında toplamak için bankalar birleştirme kredisi kullandırmaktadır. Ancak her bankanın kendine göre faiz, vade kampanyası bulunmaktadır. Bu bankaların birleştirme kredi şartlarını iyice okumanızda fayda vardır.

Ödeyebileceğiniz Meblayı Hesaplayınız

Her ne kadar bankalar aylık gelirin %50’sini aylık kredi taksit tutarı olarak hesaplasa da sizin aylık net gelirinizi hesaplayıp kredi taksit tutarının ne kadar ödeyebileceğinizi kendisiniz hesaplamanız gerekmektesiniz. Aksi takdirde zor durumda kalırsınız. Ne kadar kredi çekebilirim diyorsanız krediverenler.com adresinden buna kolaylıkla erişebilirsiniz.

Bankalardaki ihtiyaç kredisi çeşitleri arasından kendinize uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Ödemelerde kolaylık yaşanması için gelirinize göre ödeme planı çıkarmalısınız, aksi halde faizlerin yüksek olmasından dolayı  ödeme güçlüğü çekebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Deniz Bank Müşteri Hizmetleri Hakkında (0850 222 0800)

Deniz Bank müşteri hizmetleri haftanın yedi günü yirmi dört saat boyunca değerli müşterilerine ve bilgi almak isteyen müşteri adaylarına hizmet...

Kapat