Bankacılık Bilgileri

İnternet Bankacılığından Ziraat Hesap Kapatma (Fotoğraflı – Videolu)

  • 25 Mart 2021
  • 889 kez görüntülendi.
İnternet Bankacılığından Ziraat Hesap Kapatma (Fotoğraflı – Videolu)

Ziraat Bankası şubesinde bulunan hesaplarınızı kapatma hakkınız açma kadar bulunuyor. Burada hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu hizmet için birinci önceliğiniz banka şubesi olsa da; dijital bankacılık ürünlerini kullanıyorsanız Ziraat internet Bankacılığından şubelerde bulunan hesap kapatma işlemini de beş adımda yapabiliyorsunuz. Bu işlemi sizlere fotoğrafları ile anlatmak istedik.

Öncelikli olarak Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına girişi yapın. Girişte TC numaranız ve şifreniz ile birlikte mobil bankacılığınızdan onay vermeniz yeterli. Bu aşamadan sonra solda bulunan menüler üzerindeki hesaplarım menüsüne tıklayın.

Açılan yan menüde bulunan tüm hesaplarım menüsünü seçin. Bu aşamadan sonra banka şubelerinde bulunan hesaplarınız açılacaktır.

Açılan sayfada Ziraat Bankasının farklı il ve şubelerinde bulunan hesaplarınıza ulaşım imkanı sağlıyorsunuz. Burada birden fazla hesap söz konusu olabilir. Ancak işinizin olmadığı kullanmadığınız hesabınızı kapatmak için üzerine tıklamanız gerekiyor.

Kapatmak istediğiniz hesaba tıklamanız sonrasında açılan sayfada hesap detayı ile birlikte en altında bulunan hesabı kapat menüsüne tıklamanız halinde seçmiş olduğunuz hesabı kapatma adımını başlatmış oluyorsunuz.

Son aşama olarak seçmiş olduğunuz hesabınızı kapatma onayı bulunuyor. Burada kaydet menüsü ile birlikte Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından hesap kapatma işlemi yapılmış oluyor.

Ziraat İnternet Şubesi hesap kapatma işlemi için elbette bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Burada Bankada hesabınızda para varsa, krediniz bulunuyorsa ya da Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı sahibiyseniz doğal olarak internetten kapatma işlemini yapamıyorsunuz. size uyarı olarak tanımlı kartınızın olduğu ve ürünlerin iptali ile birlikte denenmesi yada banka şubesine başvurmanız isteniyor.