Bankacılık Bilgileri

Üç Başlıkta İnternetten Kredi Alın

  • 24 Eylül 2020
  • 889 kez görüntülendi.
Üç Başlıkta İnternetten Kredi Alın

Nakit kredi ihtiyacının sebebi ne olursa olsun bir çok zamanlarda bu ihtiyacın karşılanmasında tüketicinin zamanla yarışı söz konusu oluyor. Bu anlamda kişi anlık olarak başvuru yaparak parasını çekme çabasında. Burada tüketicinin en hızlı başvuru, onay ve alım yapabileceği mecranın internet olduğunu söylersek bu manada internet kredi başvurusu nasıl yapılır sorumuzun cevabını da sizlere vermek gerekiyor.

İnternetten Kredi Başvuru Yolları

İnternetten kredi başvurusu yapılmasında üç yol bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Bankanın resmi internet sitesindeki başvuru formu ile
  2. İnternet Bankacılığı aracılığıyla
  3. Mobil Bankacılık aracılığıyla

Anında kredi alımı ile kullanımının yolu internet ve mobil bankacılık ile başvuru yapılması ile onayın ardından gerekli aşamalar sonrası paranızın hesaba yatırılması ile olur. İnternet bankacılığı, krediler, kredi başvuru sayfasından giriş yaparak almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini seçersiniz. Bazı bankalarda burada gelir gibi konuların cevapları istenir. Ancak maaşınızı aldığınız banka ise ve kredi tutarları da düşük ise burada böyle bilgi istenmez. Başvuru sonrası onay ile birlikte alım için harekete geçilir. Bu anlamda kredi vadesi ve tutarı, kredinin sözleşmesi, kredinin hayat poliçesi, kredinin ödeme planı gibi hususlar sizlerin bankada kayıtlı telefon numaranızın üzerinden SMS onayı ile devam edilir. Bu onay ile her koşulu kabul etmiş sayılırsınız. Bu onay sonrası oluşacak olan protokol, ödeme planı ve diğer belgeler sizlere mail yoluyla gönderilebilirken aynı zamanda dilediğiniz zaman yine internet bankacılığından giriş yaparak tekrar indirme imkanlarınızda olmaktadır.

İnternet Sitesinden Kredi Başvurusu

Başvuru yapacağınız bankanın müşterisi olun ya da olmayın en kolay başvuru yolu internet sitesi üzeriden yapılanlarıdır. Bankaların ilgili sayfasına giriş yaparak ilgili formu doldurduktan sonra gönder butonu ile internetten kredi başvurusu yapılmış olur. Buradaki başvuru sizlere ön onay ile cevaplanır Ön onay SMS yoluyla gelir. Burada gelen onay sonrası sizden en yakın banka şubesine gitmenizi, istenilmesi halinde kredi başvuru evraklarınız ile gidilmesi ve kefil gibi taleplerin olabileceği iletilmektedir. Bu aşamadan sonra fiziki olarak banka şubesine gitmeniz ve TC numarası ile kredi başvurunuzu tekrarlamanız gerecektir.

Ziraat Bankası İnternetten Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası günümüzde bankaya gitmeden internetten kredi başvurusu imkanı vermektedir. Bu anlamda başvuru sayfası https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi?ch=1 adresine girdikten sonra ilgili formu doldurmanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ