İş Bankası Şube Kodu Nerede Yazar? İş Bankası Şube Kodu Öğrenme (2020 Güncel)

İş Bankası Şube Kodu Nerede Yazar? İş Bankası Şube Kodu Öğrenme (2020 Güncel)

Bakıldığında sadece kendi müşterisini ilgilendiriyor gibi görünse de bankaların hesap numaraları, şube kodları, iban numarası herkese ihtiyaç olabiliyor. Nedeni ise müşterisi olmasanız dahi bilmediğiniz bir bankaya yada hesaba para gönderme zorunda kalıyor olmanız. Bu anlamda İş Bankası şube kodu ihtiyaç duyulan numaralar arasında bulunuyor. Güncel olarak İş Bankası Şube Kodu Öğrenme işlemi için ise önünüzde birden fazla yol bulunuyor.

Bankamatik Kartından Şube Kodu öğrenme

İş Bankası şube kodunun öğrenilmesinde ilk adım bankamatik kartlarınızdır.  . Kartın üstünde dörthaneli dört tane numara vardır. Bu numara kartın numarasıdır. Burada bir çok kartın ön yüzünde HESAP NO bölümünde hesaba ait numaraları bulursunuz. Bu numaraların ilk dört hanesi sizin banka şube kodu rakamlarıdır. Diğer 7 hane ise hesap numaranızdır. Hemen altında da müşteri numarası yer almaktadır.

Yıllardan bu yana milyonlarca müşteriye hizmet veren özel bankalar arasındaki İş Bankası ülke içerisinde yüzlerce şubenin yanında 22 şube ile de yurt dışında hizmet veriyor. Bu anlamda ulaşılması gereken şubelere şube kodu numarası ile ulaşılıyor. Kişinin hesap numarasının önüne konulması gereken bu kod ile iban numarasını sorgulama imkanı da bulabiliyorsunuz. İş Bankası iban öğrenme, hesap numarası öğrenme işlemi de alternatifler arasında bulunuyor.

İban Numarasından Şube Kodu Öğrenme

Kredi kartlarında olduğu gibi bankamatik kartlarının da bir miadı bulunur. Bu tarihin dışında kullanılması söz konusu değildir. Burada ayrıca iban numaranız varsa bu numara üzerinden he iş bank şube kodu ve iş bank hesap numaranızı çıkarabiliyorsunuz. İbanın son 12 hanesinden önceki dört numara şube kodu sonrakiler de hesap numarasını oluşturur.

İş Bankası Şube Kodu Öğrenme Yolları

Ayrıca iş bankası şube kodunu öğrenebilmeniz için;

  • 0 850 724 0 724 İş Bankası Müşteri Hizmetleri ve Telefon Bankacılığını arayarak;
  • Mobil ve İnternet Bankacılığına giriş yaparak
  • İnternet Bankacılığından iban ve hesap numaranızı alarak paylaşım yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Akbank İhtiyaç Kredisi Çekmek ve Başvuru Yapmak

Günümüzde tüm bankaların kredi verdiğini biliyor, fakat Akbank müşterilerine ekstra fırsatlar sunmaktadır. Her geçen gün artan rekabet ortamında Akbank’tan kredi...

Kapat