Bankacılık Bilgileri

Toki’den 167 Lira Taksitli Ev

Toki’den 167 Lira Taksitli Ev

Son seçim sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanan TOKİ emeklilere özel yeni konut satışı başlattı. 31 Şehirde başlatılan 3 bin 990 konutun satış fiyatı aylık 167 Liradan başlayan taksitlerle verilecek. Uygun taksitle ev satışı için bankalara başvurular yapılacak.

31 Şehirde yapılan TOKİ konutlarında yapılan ve yapımı devam eden evlerin asıl hedefini emekliler ve dar gelirli aileler oluşturuyor. Konut fiyatları 74 bin liradan başlarken taksitlerde 167 Liradan başlıyor. 20 yıl vadelere kadar verilecek TOKİ konutları özellikle hiç ev sahibi olmamış emekliler başta olmak üzere dar gelirli ailelere verilmesi planlanıyor. Vadesinin 240 ay’a kadar uzatılıyor olması sayesinde özellikle düşük maaş alan emeklilerin ev sahibi olması amaçlanmış.

Evi olmayan emeklilere tahsis edilecek evlerin 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak yapılması planlanıyor. Emekli olmasının yanında ev sahibi olacak kişilerde hane başı gelirin toplam 4 bin 500 lira olması gerekiyor. Bu gelirden fazla geliri bulunan kişilere ev alım hakkı verilmeyebilir. Verilmesi için bu konutlara talebin olmaması yada az talebin olması gerekiyor.

Kimler Başvuru Yapacak, Şartlar Ne?

TOKİ’nin 167 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi yapacak bu projelerine katılım için bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekiyor. Öncelikle TC vatandaşı olması, evin alınacağı bölgede en az bir yıl ikametinin olması, evin yapılacağı bölgenin nüfusuna kayıtlı olması, daha önce TOKİ’de dahil olmak üzere hiç ev alınmaması hatta emeklinin çocuklarının ve velayetindeki çocuklarına ait mülkün olmaması da şartlar arasında.

Emekliye Ev Yapılacak Şehirler

Adıyaman, Amasya Göynücek, Ankara Mamak, Kahramankazan, Balıkesir Sındırgı, Bilecik Osmaneli, Bitlis, DEnizli Baklan, Tenizli Tavas, Düzce Boğaziçi, Gaziantep Islahiye, GÜmüşhane, Kahramanmaraş Pazarcık, Kastamonu ihsangazi, Konya Akören, Kütahya Altıntaş, Kırklareli Üsküp, Kırıkkale celebi, Kırşehir Akpınar, Malatya Darende, Malatya Pütürge, Mardin, Muş, Niğde Camadı, Niğde Çftlik Ordu Altınordu, Sakarya Sapanca, Samsun Tekkeköy, Samsun ilkadım, Samsun canik, sivas gemerk, Tokat Artova, Tunceli Hozat, Van Edremit, Yozgat Akdağmadeni, Cankırı Merkez ve Şanlıurfa Viranşehir.

TOKİ’den uygun taksitli ev alımı başvurusu için yetkili bankalar Halkbank ve Ziraat Bankası. Bu bankalara yapılacak başvurular hakkında detaylı bilgi almak için 444 86 54 numaralı Alo TOKİ hattını da arayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ