Vakıfbank ATM Para Çekme Yatırma Limiti

Vakıfbank ATM Para Çekme Yatırma Limiti

Bankalar da para çekme, para yatırma, havale ve EFT gibi birçok işlem en basit şekilde yapılabiliyor. Günlük harcamalar için yapılması gereken nakit çekimler her zaman gereklidir. İnternet bankacılığı yardımıyla hesaptan hesaba havale yapmak kadar, peşin alışverişlerde ve ihtiyaçlarda gerekli olan nakit ihtiyacı için çekim limiti oldukça önemli bir konudur.

Vakıfbank Günlük Para Çekim Limiti Ne kadar?

İster TL ister Döviz (EUR, USD) olarak para çekimi yapılabiliyor. Vakıfbank’ta günlük para çekim alt limiti 10 TL üst limiti ise 1.500 TL kadardır. Döviz olarak en düşük limit 50 $ ve en yüksek limit 1.000 $’dır. Bankanıza ait tüm ATM’lerden paranızı dilediğiniz zaman 7/24 çekebilirsiniz. 3800′ aşkın ATM’den para çekme ve diğer işlemlerinizi ücretsiz ve güvenli şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki başka bankaların ATM’lerinden de yararlanabilirsiniz.

Başka Bankalardan Para Çekilirse Ücret Kesilir mi?

Vakıfbank dışında başka bir bankadan para çektiğiniz zaman cüzi bir miktar kesiliyor. Türkiye’de Vakıfbank’a Ortak ATM paylaşımı olan üye bankaların ATM’leri bulunuyor. Bu ortak paylaşımlı diğer bankaların ATM’lerinden para çekebilir ve dilediğiniz zaman bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Ortak ATM paylaşımına üye bankalardan bankanızın kartı ile para çektiğinizde 350 TL’ye kadar 5 TL+ BSMW işlem ücreti kesiliyor. 350 TL ve üzeri işlemler için %1 + 2 TL BSMW daha alıyor. Ayrıca kalan bakiyenizi öğrenmek için işlem başına 1 TL+ BSMW daha kesiyor. Vakıfbank ile başka bir bankadan para çekildiği zaman işlem ücretini diğer banka değil Vakıfbank alıyor.

Kartsız İşlemler

Kartsız işlemler sayesinde yapılan işlemlerde bankanın müşterisi olsun veya olmaksızın herkes işlem yapabiliyor. Kartsız işlem ile faturalarınızı, kredi kartı borçlarınızı ve vergi borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Güvenlik ve Şifre

Tüm bankacılık işlemlerinizde güvenliğiniz için 22222, 2468, 12345, 54321 gibi ardışık ve birbirini takip eden benzer şifreler oluşturulmamalıdır. Bu gibi şifreler dolandırıcılar tarafından kolayca tespit edebilir. Ayrıca şifrenizi telefon, bilgisayar ve ofisinizde herkesin kolayca ulaşabileceği yerlere yazmayınız. Sizi arayarak bankadan çeşitli hediyeler kazandığınızı söyleyip kart numarası ve şifrenizi isteyen kişilere inanmayınız. Kartın kaybolması veya çalıntı gibi durumlarda 0850 222 0 7 24 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
İhtiyaç Kredisi Ara Ödemesi Mantıklı mı?

Günümüzde gerçekleşen ekonomik şartları dikkate aldığımızda birçok kişi için finansman yetersizliği ile karşılaşmanın olağan olduğu bir dönemdeyiz denilebilir. Bu nedenle...

Kapat