Bankacılık Bilgileri

Yapı Kredi İlk Param Nedir?

Yapı Kredi İlk Param Nedir?

Uzun dönemli birikim hesabı olan İlk param, çocuğunuzun geleceğini garanti altına alan ve çocuğunuzun hayatına en az sizin kadar değer veren bir birikim hesabıdır. İlk param ile çocuğunuzun adına şimdiden birikim yapmaya başlayabilir, ilerideki dönüm noktalarında çocuğunuzun bir adım öne geçmesini sağlayabilirsiniz.

Her ay belli bir miktarda birikimi, bankamız gözetiminde açtıracağınız mevcut veya vadesiz hesabınızda biriktirebilirsiniz. Kendiniz tarafından belirlenecek olan miktarda ve sıklıkta, düzenli alım talimatı verdikten sonra bankamız tarafından işlemler başlatılmaktadır. İlk Param için “Düzenli Fon Alım Talimatı”, en düşük 50 TL olarak verilebilir.

Düzenli Fon Alım Talimatı Veriyorsunuz

Düzenli fon alım talimatının yanı sıra ara ödeme talimatı ile toplu olarak birikim sağlanabilmektedir. İlk param birikim hesabı ile her ay otomatik olarak birikim sağlamak da mümkündür. Bunların dışında akrabalarınız ve diğer yakınlarınız da çocuğunuzun geleceğine katkıda bulunabilir. İlk param hesabı diğer kişilerin istedikleri miktarda ve sıklıkta düzenli alım talimatı ile birlikte katkıda bulunmalarına olanak sağlanmaktadır. Kişiler diledikleri taktirde, Yapı kredi veya vadesiz hesapları üzerinden sevdiklerine kuzen, yeğen gibi akrabalarına “İlk Param Hediye Çeki” düzenletebilir, düzenli fon alım talebinde bulunabilir.

Herhangi bir sebepten dolayı nakit paraya ihtiyaç duyan müşterilerden banka tarafından komisyon talep edilmemektedir. Bunun haricinde diledikleri miktarda ödeme banka tarafından yapılmaktadır. Diledikleri zaman, diledikleri miktarda bozdurma işlemleri yapılmaktadır. Süre kısıtlaması yoktur.

Yapı Kredi İlk Param İle Bono, Hisse Senedi

İlk param tarafından gerek bono, gerekse hisse senetleri getiri fırsatları bakımından değerlendirmelere tabi tutulmaktadır. Amaç, uzun vadeli yatırımların değer kaybetmesinin önüne geçmektir. Uzun vadeli yatırımların enflasyona karşı değer kaybetmesini engelleyerek enflasyon üzerinden getiri elde etmek amaçlanmaktadır.

Esnek portföy yapısına sahip olan İlk param, fon yönteminde sermaye piyasası araç seçiminde nakde dönüşümü kolay ve daha az riskli olanları tercih eder. İlk param hesabına başvuru için vadesiz hesaplar için bireysel İnternet şubesine girişin ardından başvur-ilk param seçeneklerini takip etmek yeterli olacaktır. İnternet şubesi şifresi olmayan veya unutanlar için şifre al/şifremi unuttum seçeneklerinden şifre işlemleri yapılmaktadır. Kullanıcı kodunun unutulması durumlarında T.C Kimlik Numaranızı girmek yeterli olacaktır.

Yapı Kredi İlk Param Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka şubesinden başvuru yapabildiğiniz gibi internet bankacılığını kullanıyorsanız başvurular bölümünden ilk param adımlarını takip etmeniz başvuru için yeterli oluyor. Buradan vereceğiniz düzenli alım talimatları ile birikime başlayabiliyorsunuz.

Hesabınız bulunmuyorsa zaten hesap açımı için bir banka şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Hesap açılımı ile bu işleme başlamanız yeterli oluyor.

SMS İle İlk Param Başvurusu

Bu işlem için kısaca; İLKPARAM boşluk TC  yazarak 4470’e mesaj göndermeniz yeterli oluyor. Müşteri hizmetleri aracılığıyla başvuru yapmak isterseniz telefon numaramız 444 0 444. Buradan Düzenli Fon Alım Talimatı vermeniz mümkün hale geliyor.

İlk Param esnek Portföy

Esnek yapıya sahip olması nedeniyle bono ve hisse senetleri arasındaki getirileri değerlendiren ilk param, uzun vadeli yatırımlar için etkili oluyor. Zira enflasyona yenik düşen paralarınız esnek portföy sayesinde değer kaybetmemiş oluyor.

İlk Param Likidite

İlk param ile yapmış olduğunuz birikimlerinizde herhangi bir süre bulunmuyor. İstediğiniz süre sonunda bu paranızı bozdurup çekebilme imkanlarına sahip oluyorsunuz. Bunun içinde bir komisyon ödemesi yapmanız gerekmiyor. Burada sizden sadeci yönetim ücreti alınıyor. Ayrıca bir komisyon söz konusu değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ